Teplota
Naprostá většina dospělců chovaných brouků prosperuje v běžné pokojové teplotě, tj. 22-26 °C. Některé druhy jsou ale teplomilnější a při vyšších teplotách (až 30 °C) jsou aktivnější. Jiné druhy také neradi kopulují, pokud nemají vysokou teplotu. Pro takové brouky je vhodným řešením vytápění s termostatem. K tomu se nejlépe hodí klasické teraristické zdroje tepla, například topný kabel, topná podložka nebo topný kámen. Termostat přitom udržuje teplotu v požadované hodnotě s tolerancí většinou asi tří stupňů. Tak dopřejeme imagům maximální komfort, neboť většina brouků špatně snáší velké výkyvy teplot.
Pro larvy je obecně vhodná mírně nižší teplota - absolutně univerzálních je 20-22 °C. Většina larev snáší teploty od 18 do 25 °C, optimum se však liší podle rodu a někdy i druhu. Nižší teplota znamená delší dobu vývoje, ale zpravidla také větší a životaschopnější výsledná imaga. Vhodným prostředím pro umístění boxů s larvami tak může být třeba předsíň nebo jiná neobývaná místnost s konstantní teplotou.
Druhy z určitých klimatických podmínek (např. rod Protaetia) v přírodě prochází obdobím, kdy přezimuje. Bývá to ve stadiu larvy nebo čerstvého, ještě neaktivního dospělce. Není radno tento faktor ignorovat, opačné konání může mít za následek vysokou úmrtnost brouků nebo nízkou plodnost dospělců. Většinou se dá přezimování snadno simulovat vložením boxu s brouky či larvami do ledničky nebo podobně chladné místnosti po dobu 1,5-2 měsíců.